Przed-Przedszkole

to przede wszystkim zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych od 1,5 roczku do 4 lat a także połączenie zabaw ruchowych, muzycznych, plastycznych i edukacyjnych.


Za kilka miesięcy Twój maluch idzie do przedszkola? Martwisz się czy się uda mu zintegrować w grupie? Czy rozstanie z Tobą będzie bezbolesne?


img_7573

Zajęcia w Akademii Małego Muzykanta są najlepszym rozwiązaniem i zarazem odpowiedzią na te pytanie. Głównym celem zajęć w przed-przedszkolu jest ułatwienie aklimatyzacji dziecka w nowym otoczeniu.

W trakcie tego czasu maluchy poznają kształty, dźwięki, kolory oraz wspólnie uczą się śpiewać piosenki, tupać i skakać do rytmu, malować, wyklejać, kolorować.

Przed Przedszkole to:

• Zajęcia adaptacyjne zawierające: blok edukacyjny, muzyczno-ruchowy- zajęcia umuzykalniające metodą E.E. Gordona , plastyczny, sensoryczny, gimnastyka buzi i języka, trening czystości;
• Wykorzystanie innowacyjnych metod pracy z dziećmi;
• Nauka samodzielności i współpracy w grupie rówieśników;
• Zabawy z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych oraz kreatywnych zabawek

Co dają takie zajęcia dzieciom?

Dla Dziecka światem bezpiecznym jest świat, który już zna. Zajęcia adaptacyjne mają na celu właśnie zapoznanie go z tym nowym przedszkolnym światem. Poznając nasze Panie, zabawki, budynek przedszkola, przedszkolne zabawy i inne przedszkolaki, Wasze pociechy „pierwszego dnia” wkroczą w znajomy świat, a tym samym bardziej bezpieczny.

To na pewno ułatwi im pierwszy krok w przedszkolny świat!

Co dają zajęcia adaptacyjne rodzicom?

pokazują jak dziecko funkcjonuje w nowej grupie,
pozwalają ocenić czy dziecko jest gotowe do zostania przedszkolakiem

Czy chcesz aby Twoje dziecko bez stresu i z wielką radością powędrowało do przedszkola?
Czy martwisz się, jak zareaguje na nowe otoczenie, nowych kolegów i nową Panią?
Zastanawiasz się czy jest wystarczająco samodzielne, by podołać wszystkim wyzwaniom?
Nie zastanawiaj się dłużej!
Pomóż swojemu dziecku oswoić nieznane i poznać radość bycia przedszkolakiem. Przygotuj pociechę do przekroczenia progu przedszkola bez stresu i płaczu, po prostu z uśmiechem na ustach :)

ZAPRASZAMY!